Hodočašće u Padovu

Hodočašće župa Posavski Bregi, Dubrovčak Lijevi, Križ i Velika Ludina u Padovu

U subotu 13. travnja 2024. godine, vjernici župa Posavski Bregi, Dubrovčak Lijevi, Velika Ludina i Križ, sa svojim župnicima hodočastili su u Padovu. Vodič kroz svetišta bio je vlč. Josip Bulat, župnik iz Velike Ludine.

Po dolasku u Padovu, najprije smo posjetili svetište Leopolda Bogdana Mandića, našeg najpoznatijeg sveca i ispovjednika, kojem Hrvati uvijek rado hodočaste.

Tamo smo posjetili grob sveca, ispovjedaonicu u kojoj je ispovijedao i vidjeli razne predmete iz njegovog života.

Nakon svetišta Leopolda Mandića, posjetili smo  baziliku sv. Justine, 9. po veličini u svijetu. Vidjeli smo grob svetice, „bunar mučenika“ gdje se nalaze posmrtni ostaci mnogih mučenika iz prvih stoljeća crkve i grob sv. Luke evanđelista.

Na kraju smo posjetili baziliku sveca po kojem je Padova i najpoznatija  a to je sv. Antun.

U sklopu bazilike prisustvovali smo svetoj misi koju su za nas upriličili naši župnici vlč. Mirčić i vlč. Bulat.

U povratku smo svratili u Camposampiero, mjesto nedaleko od Padove, gdje je sv. Antun boravio zadnjih mjeseci svog zemaljskog života.

Hvala župnicima na prekrasnom danu i putovanju punom vjere i zajedništva.