Krštenje Lucije Petraš

Krštenje male Lucije

U drugu nedjelju Došašća, 10. prosinca 2023. godine sakrament krštenja primila je Lucija Petraš, deveto dijete u obitelji Ante i Melite Petraš.

Lucija, tvoja župa i cijela kršćanska zajednica te prima s velikom radošću, postala si dijete Božje!

Svetu misu i krštenje predvodio je sisački biskup Vlado Košić. U koncelebraciji bio je domaći župnik vlč. Dražan Mirčić, koji je na početku zahvalio biskupu na dolasku i izrazio radost zbog ovog krštenja jer, kako je rekao, ova župa i naša domovina vape za ovakvim obiteljima.

Na kraju misnog slavlja, biskup je još jednom čestitao roditeljima, uručivši im prigodne darove biskupije, a vlč. Dražan, kao što je i najavio, prihod od prodaje adventskih vijenaca.