Monday - Sunday From 8 AM to 6 PM
6562 Orange Street Leominster, MA 01453
Sakrament sv Potvrde u Posavskim Bregima

Podijeljen Sakrament svete potvrde u našoj župi

U subotu, 6. svibnja 2023. godine u našoj župi sv Maksimilijana biskupa u Posavskim Bregima, svečanim misnim slavljem, podijeljen je sakrament Svete potvrde (krizme). Sakrament je primilo dvadeset četvero mladih a udijelio im ga je biskupov izaslanik mons. Zdravko Novak. U koncelebraciji bili su domaći župnik Dražan Mirčić, vlč. Božo Pinjuh, župnik iz Križa i vlč. Josip Malković, župni supsidijar i duhovni pomoćnik u Ivanić-Gradu.

Krizma ili potvrda je sakrament u kojemu krštenik prima puninu Duha Svetoga da bi svojom zrelom vjerom i životom svjedočio za Isusa Krista. Ona je sakrament kršćanske zrelosti.

Na kraju slavlja koje je animirao naš župni zbor, predstavnici krizmanika zahvalili su mons. Novaku prigodnim riječima, poklonom i cvijećem.

Iskrene čestitke svim krizmanicima i njihovim obiteljima uz želju da izaberu put Isusa Krista za čitav život.