Monday - Sunday From 8 AM to 6 PM
6562 Orange Street Leominster, MA 01453
Proslava Božića u župi Sv Maksimilijana biskupa u Posavskim Bregima

Božić u Bregima

Božić, jedan od najvećih katoličkih blagdana kada je Bog svoju neizmjernu ljubav prema čovjeku iskazao utjelovljenjem u malenom djetetu Isusu, proslavljen je svečano i u našoj župi Svetog Maksimilijana biskupa u Posavskim Bregima. Priprava je trajala cijeli Advent kroz veliku Božićnu ispovijed i svakodnevnim misama Zornicama kojima je svako jutro prisustvovalo mnoštvo vjernika. Poslije svake Zornice naše marljive župljanke sve prisutne su redovito počastile kavom i čajem a često su se nudile i tople kiflice i kolači.

Rođenje malenoga Isusa svečano je proslavljeno misom polnoćkom na kojoj je naša bogoslužna dvorana bila premalena za sve vjernike koji su došli slaviti Boga, tako da je svetu misu pratilo ispred dvorane skoro isto toliko vjernika koliko ih je stalo unutra.

Nakon svete mise polnoćke vjernike su dočekale uprizorene Žive jaslice, prigodni vatromet i kuhano vino i čaj.

Sve je ponovljeno i nakon Božićne mise osim, naravno, vatrometa.