Monday - Sunday From 8 AM to 6 PM
6562 Orange Street Leominster, MA 01453
13. Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu

Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu

U subotu 20. srpnja 2022. godine vjernici župe Sv. Maksimilijana biskupa iz Posavskih Brega i Sv. Nikole biskupa iz Dubrovčaka Lijevog zajedno sa župnikom vlč Dražanom Mirčićem prisustvovali su trinaestom tradicionalnom zavjetnom hodočašću vjernika Sisačke biskupije u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke.

Po dolasku u svetište i tradicionalnog obilaska crkve i oltara vjernici su se pridružili zajedničkom križnom putu kojem je prisustvovalo mnoštvo vjernika pristiglih iz raznih župa biskupije.

Središnji dio hodočašća bilo je svečano misno slavlje, koje je predvodio biskup Vlado Košić u zajedništvu s biskupom Murske Sobote Peterom Štumpfom te pedesetak svećenika pristiglih iz svih župa biskupije zajedno sa svojim vjernicima.

U svojoj propovijedi biskup je najavio da će sljedeće dvije pastoralne godine biti posvećene sinodi.