Monday - Sunday From 8 AM to 6 PM
6562 Orange Street Leominster, MA 01453
Krizma 2022.

Krizma u našoj župi

U subotu 21. svibnja 2022. u našoj župi sakrament Svete Potvrde primilo je sedamnaest mladih.

Sakrament Svete Potvrde ili Krizme je sakrament kojim krizmanik ulazi u „svijet odraslih“ u vjeri. Riječ POTVRDA dolazi od latinske riječi confirmatio ili od temeljnog glagola firmare što znači učvrstiti, ojačati. Zato taj sakrament Svete Potvrde još nazivamo FIRMA. Zovemo ga također i KRIZMA što dolazi od krizme, tj. svetog ulja što ga biskup posvećuje na Veliki četvrtak, a njime se pomazuju krizmanici. One koji primaju ovaj sakrament nazivamo potvrđenici, krizmanici ili firmanici.

Čestitamo svim krizmanicima i nadamo se da će njihova krizma biti stvarni dokaz zrelosti koji će pokazivati življenjem svoga ljudskog i kršćanskog poziva.